Konkurs o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O ŻYCIU, DZIAŁALNOŚCI I TWÓRCZOŚCI GENERAŁA ANDRZEJA GALICY który odbędzie się 30 maja 2012r. (tj.środa) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23.

Wystawa fotografii Jacka Jarosika z wyprawy do Azji Środkowej

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć wykonanych przez podróżnika Jacka Jarosika z jego siedmiotygodniowej podróży do Azji Środkowej, przede wszystkim Mongolii. Wystawa będzie czynna do 15 maja 2012r. od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu przy ul. Jana Pawła II 363. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Wyniki IV "Majówki Wędkarskiej" w Białym Dunajcu

W zawodach wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec rozgrywanych w ramach IV "Majówki Wędkarskiej" udział wzięło 23 zawodników. Zwycięzcą zawodów został Andrzej Łukaszczyk, tuż za nim uplasował się Jarosław Dyduch, a trzecie miejsce zajął Janusz Żegleń, który otrzymał również Puchar Wójta za połów największej ryby mierzącej 38 cm. Kolejne miejsca zajęli Piotr Niedzielski, Maciej Pająk oraz Mirosław Pałka. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wędkarzom za udział w tych zawodach.

Promocja albumu Barbary Gałdyś

W dniu 23 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym odbyła się ważna uroczystość: 200 rocznica urodzin patrona szkoły Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka połączona z prezentacją albumu autorstwa Barbary Gałdyś pt. "Artysta z geniuszem w oczach". Na uroczystość przybyli liczni goście m.in. pisarz i publicysta dr Maciej Pinkwart, kierownik Centralnej Biblioteki Górskiej w Krakowie p. Wiesław Andrzej Wójcik, księża, władze gminne i powiatowe, przedstawiciele mediów.

Spotkanie z Jackiem Jarosikiem i otwarcie wystawy fotograficznej

1 maja zapraszamy na spotkanie z Jackiem Jarosikiem, podróżnikiem, fotoreporterem i otwarcie wystawy jego zdjęć z podróży do Azji Środkowej, przede wszystkim z Mongolii. Będzie to arcyciekawa opowieść o siedmiotygodniowej podróży, w czasie której czteroosobowa załoga pokonała bez mała 20000 kilometrów, poprzez Tatarstan, Ałtaj, przez polską wieś Wierszyna w Buriacji, często podróżując przez kilkadziesiąt godzin bezdrożami przez obszary, na których nie spotkali ludzi, a ni ich śladów. Otwarcie wystawy i spotkanie z Jackiem Jarosikiem, połączone z multimedialną prezentacją 1 maja o godz. 18.00.

Styczeń 2019