Start >> GOK Biały Dunajec

Warsztaty pieczenia i zdobienia świątecznych pierników

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z gminy Biały Dunajec na warsztaty pieczenia i dekorowania pierniczków świątecznych, które odbędą się w czwartek 13 grudnia b.r. od godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Miejsce: kuchnia (wejście przez bibliotekę).

Warsztaty poprowadzi Bożena Świderska-Środa.

Serdecznie zapraszamy!

Sztuka "JANOSIK - PIEŚŃ DRAMATYCZNA W 4 AKTACH"

XIX Konkurs Młodyk Toniecników - drugi dzień przesłuchań

Wyniki XIX "Konkursu Młodyk Toniecników" - Biały Dunajec 2018

Za nami XIX edycja Konkursu Młodyk Toniecników. Przez dwa dni w Białym Dunajcu mogliśmy oglądać występy ponad 130 uczestników z 18 miejscowości w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim. Przedstawiamy protokół końcowy z posiedzenia komisji. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. Nagrody do odbioru w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu od 20 listopada do końca miesiąca. Podziękowania składamy muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz naszym sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały. Niebawem obszerna fotorelacja.

XIX Konkurs Młodyk Toniecników - pierwszy dzień przesłuchań

Za nami pierwszy dzień przesłuchań w ramach XIX Konkursu Młodyk Toniecników. Przedstawiamy obszerną fotorelację z sobotnich występów. Zapraszamy na niedzielne popisy par solowych i występy grup zbójnickich od godz. 10.00 w auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu.

Obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Biały Dunajec

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Biały Dunajec rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej przez ks. Proboszcza Jana Dolasińskiego. Po niej program program artystyczny poświęcony generałowi Andrzejowi Galicy zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Na zakończenie obchodów poczty sztandarowe i pozostali uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac obok Urzędu Gminy gdzie odśpiewano hymn państwowy, złożono wiązanki i zapalono znicz pod pomnikiem generała brygady Andrzeja Galicy.

Białodunajczanie na niepodległościowych wydarzeniach w Przemyślu i Nowym Sączu

Delegacja Białego Dunajca brała udział w patriotycznych spotkaniach organizowanych w 100-lecie odzyskania niepodległości. Najpierw na zaproszenie podpułkownika Marcina Duszy dowódcy 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy zespół Biołodunajcanie wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury i białodunajeckiego oddziału Związku Podhalan uczestniczył w dn. 26 i 27 października w obchodach Święta Batalionowego Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. 31 października mieliśmy też zaszczyt złożyć kwiaty przy zrekonstruowanych na nowosądeckim zamku tablicach z nazwiskami podhalańczyków, podkomendnych gen. bryg. Andrzeja Galicy, którzy zginęli w walkach na wschodzie w latach 1918-1920.

Udział delegacji z Białego Dunajca w Święcie 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu

W dniach 26 i 27 października w Przemyślu odbędą się Uroczystości Święta Batalionowego 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich. W wydarzeniu tym udział weźmie delegacja z Gminy Biały Dunajec: przedstawiciele Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Związku Podhalan, Zespołu "Biołodunajcanie" oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu. W programie m.in. dzień otwartych koszar, pokaz sprzętu wojskowego, zwiedzanie sali tradycji.

Główne uroczystości odbędą się w dn. 27 października na Rynku Przemyskim gdzie zaplanowano uroczysty apel, przekazanie repliki sztandaru 5BSP, projekcję zdjęć i filmów oraz występ kapel góralskich. Na zakończenie wystawiona zostanie sztuka "Janosik - Pieśń Dramatyczna w 4 Aktach" autorstwa generała bryg. Andrzeja Galicy.

Przyjmujemy zgłoszenia do XIX Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2018

W dniach 17 i 18 listopada w Białym Dunajcu odbędzie się XIX edycja Konkursu Młodyk Toniecników. Do udziału w przeglądzie zapraszamy dzieci i młodzież tańczącą w podhalańskich zespołach regionalnych. Jak co roku jury oceniać będzie taniec solowy, a także grupy zbójnickie.

Przesłuchania od godziny 10.00 (zarówno w sobotę, jak i w niedzielę) w auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 184a. Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy i upominki, dla wyróżnionych nagrody.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada bieżącego roku. Gorąco zachęcamy do zapisów i licznego uczestnictwa w naszym konkursie.

Grudzień 2018